Práce, bydlení, výchova. Tři oblasti nejhorších předsudků vůči matkám samoživitelkám

Práce, bydlení, výchova. Tři oblasti nejhorších předsudků vůči matkám samoživitelkám
8. listopadu 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Nejčastější předsudky vůči matkám samoživitelkám jsou při hledání práce, bydlení a výchově. Myslí si to Vendula Jakoubková z Maltézské pomoci, která bude hostem druhé debaty cyklu Bez obav?, který je věnovaný problematice matek samoživitelek.

 „Zaměstnavatelé vidí, že (matky samoživitelky) jsou na děti samy a když například onemocní, nemá je kdo hlídat, takže jsou tyto ženy v jejich očích míň spolehlivé a dávají tak přednost někomu, kdo je ´víc zabezpečený´,“ vysvětlila Jakoubková, která se na pozici sociální pracovnice v sociálně-aktivizační službě pro rodiny s dětmi se skupinou matek samoživitelek běžně setkává.

Předsudky však podle ní souvisí také s výchovou. „Pokud žena vychovává zejména chlapce, existují předsudky, že jej nevychová dobře, protože nemá žádný mužský vzor, který jim bude do budoucna chybět,“ popsala Jakoubková. Z povahy situace, zatížené navíc předsudky, o sobě tyto ženy často pochybují, nevěří si a podceňují se. „Je to o povaze, někdy je to ale dost trápí a ubírá jim to síly, které potřebují na zvládnutí celé situace,“ dodala Vendula Jakoubková, která bude hostem pondělní debaty od 19 hodin v olomouckém penzionu Töde. Přijďte s námi besedovat o předsudcích, kterými trpí matky samoživitelky a možnosti existující pomoci. Premiéru záznamu naladíte následující sobotu 16. listopadu v 9:30 dopoledne.

NyníPísně
Píseň: Na líšeňským kostelíčku (2021); Interpret: Cimbal Classic; Album: Cimbal Classic, Štruncovi: Bylo a není 2021
03:00Oktáva
03:55Písně
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály