Arcibiskup Graubner: "Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme"

Arcibiskup Graubner: "Společná modlitba je nejsilnější zbraní, kterou máme"
12. března 2020 Události Autor: Filip Breindl

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner adresoval věřícím list ohledně rušení hromadných veřejných akcí kvůli šíření koronaviru. "Neriskujme zbytečně, buďme poslušnými občany, ale následujme svého Pána," říká arcibiskup Graubner.

Od zítřejšího rána vláda zakázala akce s účastí nad 30 lidí. V souvislosti s tímto oznámením olomoucký arcibiskup vybízí všechny věřící, aby nepropadali panice a epidemii strachu. "Panika, která se šíří, vypovídá o strachu ze smrti a ztrátě Boha. Všichni jsme smrtelní. Ale křesťan se smrti nebojí, protože věří v Ježíše, který řekl: „Já jsem vzkříšení a život, kdo věří ve mne, i kdyby zemřel, bude žít a žádný kdo žije a věří ve mne, neumře navěky“ (Jan 11,25-26). A když sídlí ve vás Duch toho, který z mrtvých vzkřísil Ježíše, pak ten, který z mrtvých vzkřísil Krista Ježíše, probudí k životu i vás“ (Řím 8,11)," říká arcibiskup Graubner.

Současně zmiňuje možnost účasti na nedělní mši svaté prostřednictvím rádiového či televizního vysílání. Kostely zůstanou i nadále otevřené, podle místních poměrů budou mít věřící možnost přijmout svátost eucharistie i ve všední dny. 

Arcibiskup vybízí každého z nás, aby se připojil ke společné večerní modlitbě ve 20 hodin na úmysl ukončení epidemie a vyprošení Boží pomoci všem, kteří ji potřebují.