Zprávy z Afriky - tragédie v Tanzanii, smrt uneseného nigérijského bohoslovce

Zprávy z Afriky - tragédie v Tanzanii, smrt uneseného nigérijského bohoslovce
3. února 2020 Události Autor: Filip Breindl

Tragédií skončila evangelikální bohoslužba na stadiónu v africké Tanzanii - nejméně dvacet lidí zemřelo v tlačenici. Stovky lidí přišly za pastorem Bonifacem Mwamposou, který slibuje bohatství a vyléčení, pokud se věřící při obřadu projdou po údajně svatém oleji.

Mwamposou, který slibuje bohatství a vyléčení, pokud se věřící při obřadu projdou po údajně svatém oleji. Když ho duchovní vylil na zem, vznikla podle agentury AFP chaotická situace. Řada lidí uklouzla a spadla a dav je ušlapal. Místní komisař uvedl, že mezi mrtvými je pět dětí. V Tanzanii stejně jako v dalších afrických zemích narůstá vliv letničních společenství, jejichž pastoři hlásají prosperitu a slibují vyvedení z chudoby.

Tři ze čtyř nigérijských bohoslovců unesených na začátku ledna z ubytovny semináře v Kaduně jsou na svobodě, zbývající, Nnadi Michael byl nalezen mrtvý. Informují o tom místní média s odvoláním na policii a patera Johna Usmana z vedení semináře. Ten poděkoval za duchovní podporu a prohlásil, že se s bohoslovci budou modlit za Nigérii zasaženou násilím a konflikty.

NyníDuchovní hudba
Skladba: Sára byla devadesát let stará (1976); Autor: Pärt Arvo; Sóla: Leonard Sarah - soprán, Covey-Crump Rogers, Potter John - tenor, Bowers Christopher - varhany
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu slovesných...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony