Výprava do Tanzanie prožila misijní neděli a chystá se na návrat

Výprava do Tanzanie prožila misijní neděli a chystá se na návrat
23. října 2017 Události Autor: Filip Breindl

Z návštěvy africké Tanzanie, s jejíž katolickou komunitou oslavili misijní neděli v arcidiecézi Songea na jihozápadě země, se v noci do Česka vrací výprava Papežských misijních děl (PMD), kterou doprovází i zástupce Proglasu Pavel Kunčar.

Spolu s kameramanem Martinem Rýznarem se podílí na dokumentačních aktivitách, jejichž výsledek budou PMD prezentovat na svém webu i v křesťanských médiích, například v Misijním magazínu na televizi Noe nebo v aktuálním pořadu Všimli jsme si, který na Proglasu odvysíláme tento pátek 27. října 2017 od 16 hodin (repríza v sobotu v 11.05). "Slavení misijní neděle je jednou z věcí, kterou bychom rádi zdokumentovali, abychom našim dárcům a příznivcům ukázali, jak místní tuto příležitost prožívají," potvrdil národní ředitel PMD v ČR, trvalý jáhen Leoš Halbrštát.

Jako misijní se v katolické církvi slaví třetí říjnová neděle, provází ji sbírka na podporu katolického společenství v misijních zemích. Z rozhodnutí papeže Františka se příští rok v říjnu uskuteční modlitební měsíc věnovaný misiím. Římský biskup to oznámil v dopise adresovaném prefektovi vatikánské kongregace pro evangelizaci národů, kardinálovi Fernandu Filonimu.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony