Zemřel Milan Lasica. Říkal, že bez humoru se těžké věci snášejí obtížně

Zemřel Milan Lasica. Říkal, že bez humoru se těžké věci snášejí obtížně
19. července 2021 Události Autor: Filip Breindl

Ve věku 81 let zemřel slovenský herec, režisér a zpěvák Milan Lasica. Podle místních médií zkolaboval při vystoupení v bratislavském divadle Štúdio L+S, pojmenovaném po něm a jeho souputníkovi Juliovi Satinském, který zemřel v roce 2002. Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová Lasicu označila za jednu z nejvýraznějších osobností kulturního a veřejného života. Rodině a blízkým vyjádřila soustrast.

Manželkou Milana Lasici je herečka a diplomatka Magda Vášáryová, která s naším rádiem spolupracuje na Komentářích týdne. Loni v dubnu, v době první vlny epidemie koronaviru, oba vystoupili v Dopoledni s Proglasem s povzbuzením posluchačům. Milan Lasica zdůraznil roli humoru v podobných situacích: "Bez humoru se podobné věci snášet nedají nebo se snášejí velmi těžko. Pokud člověk v takových situacích nemá humor, podléhá panice. Když humor má, zůstává trochu nad věcí a to je velmi dobré," řekl v rozhovoru, kde mluvil také o tom, jak se vyrovnává se zavřenými divadly a dalšími omezeními kvůli covidu. Vysílali jsme 1. dubna 2020, záznam najdete v našem Audioarchivu.

Milan Lasica bavil několik desetiletí diváky jemným a inteligentním humorem. Proslul rovněž jako mistr improvizace, byl také režisérem, zpěvákem a vedl divadelní Studio L+S. 

R.I.P. 

Foto: Pavol Frešo, CC BY 2.0

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony