Zemřel architekt jediného katolického kostela postaveného za komunismu

Zemřel architekt jediného katolického kostela vybudovaného za komunismu
31. května 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Ve věku 87 let zemřel 27. května architekt a výtvarník Ludvík Kolek, autor podoby kostelů v Senetářově, Hustopečích či Slavkovicích. Úmrtní oznámení dnes zveřejnilo brněnské biskupství.

Kolek byl členem komunity Emmanuel, spoluzakladatelem a dlouholetým vedoucím gregoriánské scholy v kostele svatého Tomáše v Brně. Tam se s ním v sobotu 5. června rozloučí jak komunita Emmanuel, tak nejbližší rodina. Veřejnost může dát umělci poslední sbohem při ukládání jeho těla do hrobu tentýž den odpoledne na Ústředním hřbitově.

Ludvík Kolek byl nositelem Řádu svatých Cyrila a Metoděje, jež je vyznamenáním České biskupské konference za celoživotní úsilí v oblasti sakrální tvorby a architektury. Medailí svatých Petra a Pavla ocenil Kolkovu obětavou službu církvi biskup Vojtěch Cikrle, který bude sloužit první ze sobotních pohřebních mší. Obě mohou zájemci sledovat v přenosech na kanálu Youtube, začínají v 11 a ve 13 hodin.

Komunita Emmanuel na svém webu prosí o sdílení vzpomínek, osobní zkušenosti či svědectví prostřednictvím emailu: emmanuel@emmanuel.cz .

Zdroj: biskupstvi.cz

Foto: Wikipedia Commons, Attribution-Share Alike 3.0 Unported

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony