Víkendová Godzone konference se bude ptát: Jsi připravený?

Víkendová Godzone konference se bude ptát: Jsi připravený?
12. dubna 2021 Události Autor: Jaroslava Otradovcová

Nadcházející víkend se uskuteční další, desátý, ročník dvoudenní konference projektu Godzone, který se zaměřuje na envangelizaci a duchovní formaci. Kvůli pandemii se opět uskuteční online a podle organizátorů propojí stovky až tisíce přihlášených lidí nejen ze Slovenska, ale také z České republiky.

"Téma letošní konference uvádí otázka: 'Jsi připravený?' Má nás vybídnout, abychom si uvědomili, že On je připraven vždy, když jsme připraveni my! Nejde ale o výkon, nýbrž otevření se pro to, co chce Bůh dělat," vysvětlila Proglasu za pořadatele Katarína Janovská. Setkání se opět uskuteční online, což podle organizátorů má svá negativa, ale umožňuje účast skutečně kohokoli, kdo má zájem, bez ohledu na hranice země či běžnou zaneprázdněnost. Organizátoři také nabízejí možnost oslovit sponzory v případě, kdy někdo nemá prostředky na zakoupení vstupenky.
 
"Novinkou konference jsou krátké rozhovory v průběhu celého víkendu. Páteční program otevřou hluboké chvály pod vedením uměleckého seskupení PiarMusic a s tématem Připraven jít ještě dál k divákům promluví vedoucí osobnost společenství při dómu sv. Martina v Bratislavě, Mário Tomášik. Páteční večer bude také večerem svědectví a hledání připravenosti v doprovodu kapely Timothy, která je součástí služby Mládež pro Krista na Slovensku. Sestra Helena Torkošová, františkánka, která působila jako misionářka v Kazachstánu, otevře sobotní ráno otázkou Jsi připraven pečovat o své světlo?" nastínila program Janovská a doplnila, že mši svatou v doprovodu modliteb kapely Maranatha bude celebrovat biskup Jozef Halko. Sobotní program dále naplní Lamačské chvály, kapela ESPE, pater Ján Buc a další.
 
Na konferenci je možné se přihlásit na webu:  https://konferencia.godzone.sk/2021/
 
foto: TZ
 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony