Ohlédnutí za Godzone 2019

Ohlédnutí za Godzone 2019
25. listopadu 2019 Události

V pátek 22. listopadu 2019 vyvrcholila tour Godzone vystoupením v Bratislavě. Na programu byla divadelní a hudební vystoupení, svědectví a především modlitba. Proglas měl možnost být u toho.

Akce se neúčastnili pouze Slováci. Pořadatelé zařídili autobusy, které se do Bratislavy sjely z několika měst na Moravě - Luhačovic, Zlína, Žďáru nad Sázavou nebo Brna. Právě odtud organizátoři vypravili čtyři zaplněné autobusy. Řada účastníků se na Godzone večer vypravila i po vlastní ose - automobilem nebo vlakem. Bratislavský zimní stadión Ondreje Nepely nakonec zaplnilo 8 tisíc návštěvníků. Celkem se pěti večerů v různých slovenských městech (Prešov, Poprad, Žilina, Banská Bystrica, Bratislava) zúčastnilo více než 25 tisíc osob.

godzone

Motto letošního setkání znělo "Jde o víc". Na plakátech a propagačních materiálech jsme mohli vidět přeškrtnuté logo Godzone. Jednalo se o symbol toho, že jde o víc než o značku nebo marketing. "Věříme, že Bůh nás zve pochopit, že jde o víc. Že vždy šlo o víc než o naše projekty. Jde o Ježíše, o vztah s živým Bohem,"vysvětluje jeden z organizátorů Godzone.

Během večera kromě zpěvu, rapu, divadla a tance zaznělo několik svědectví. Třeba čtyřiadvacetiletý Jan popsal svou zkušenost ve společenství mladých lidí. "Otevřel jsem dveře a ve svém srdci jsem pocítil neuvěřitelnou Boží lásku. Věděl jsem, že Bůh mě tak miluje, protože se mi zjevil a já jsem mezi sebou spatřil mladé lidi, kteří oslavovali Boha a i když jsem je neznal, celé moje nitro křičel: Jane, sem patříš!"

Godzone tour je evangelizační turné projektu Godzone, které sa každoročne organizuje v rámci Týdne církve pro mládež. Akce zároveň není jen celovečerním koncertem, ale zahrnuje i evangelizaci na náměstích, dobročinnou aktivitou, pomocí charitním centrům a zábavno-výchovným programem na desítkách základních a středních škol.