Ve Vatikánu pokračuje očkování lidí v tísni a bez domova

Ve Vatikánu pokračuje očkování lidí v tísni a bez domova
8. května 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Dalších 300 lidí v nouzi a bez domova dostalo dnes v aule Pavla VI. ve Vatikánu očkování proti covidu-19. Podobně už bylo očkováno na 1400 potřebných, a to v rámci kampaně "vakcína pro chudé", kterou od konce března realizuje Vatikán pod záštitou papežského almužníka kardinála Konrada Krajewského.

Ten spravuje fond na pomoc potřebným po celém světě. 200 tisíc amerických dolarů z něj dostala Indie, kterou v současnosti silně zasáhla pandemie koronaviru. Na pomoc Sýrii odešlo 350 tisíc euro, uvádí agentura Kathpress. Server Vatican News pak poukazuje na italský zvyk, v kterém má snad kořeny současná dobročinnost a solidarita. Podobně, jako Italové kupují takzvané caffé sospeso, kdy za svoji kávu zaplatí dvojnásobek, a tak šálek kávy předplatí někomu jinému, kdo není tolik majetný, existuje fond spravovaný papežským almužníkem.

Očkování 600 lidí bez domova a dalších potřebných druhou dávkou vakcíny proběhlo nedávno, opět ve vatikánském Audienčním sále Pavla VI. Stalo se tak 23. dubna letošního roku, o liturgické památce sv. Jiří, tedy v den, kdy slavil své jmeniny papež František, vlastním jménem Jorge Bergoglio. Tehdy byli „opět v centru pozornosti Svatého otce chudí“, zaznělo v prohlášení kardinála Konrada Krajewského.

Zdroj: Vatican News, Kathpress

Ilustrační fotka: Vojtěch Hlávka, Člověk a víra