Svatý otec v den svých jmenin směřuje svůj dárek k chudým

Svatý otec v den svých jmenin směřuje svůj dárek k chudým
23. dubna 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

V liturgickou památku sv. Jiří, tedy v den, kdy má svátek papež František, vlastním jménem Jorge Bergoglio, budou opět v centru pozornosti Svatého otce chudí, napsal v prohlášení papežský almužník, kardinál Konrad Krajewski. Ve vatikánském Audienčním sále Pavla VI., má být dnes druhou dávkou vakcíny proti nemoci covid-19 naočkováno na 600 lidí. Ti patří mezi 1400 potřebných, kteří dostali první dávku vakcíny ve Svatém týdnu.

Celá kampaň, která si klade za cíl nabídnout vakcínu potřebným, chudým, a lidem bez domova, začala letos v lednu. Prvními naočkovanými byly ženy a muži starší 60 let s vážnými zdravotními problémy, kteří mají potíže s přístupem k italskému zdravotnímu systému.

Podobný krok v den svých jmenin učinil František i v loňském roce, kdy zaslal respirátory do Rumunska, země zasažené pandemií koronaviru. Jak i letos vyjádřil papežský almužník Konrad Krajewski, papež chce na svůj svátek „raději, než získat, něco nabídnout. V pravém stylu evangelia.“

Svatého Jiří si dnes připomíná církev podle Všeobecného římského kalendáře. V Česku dnes slavíme svátek sv. Vojtěcha a památka sv. Jiří připadne na zítřek.

Zdroj: VaticanNews

Foto: Člověk a víra, Bernard Ondřej Mléčka                                            

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony