Vatikán: Papež odcestuje do Rumunska na konci května

Vatikán: Papež odcestuje do Rumunska na konci května
11. ledna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Vatikánský mluvčí Alessandro Gisotti dnes oficiálně potvrdil jarní cestu papeže Františka do Rumunska. Uskuteční se na přelomu května a června (od 31.5. do 2.6. 2019). Podle dřívějšího oznámení Vatikánu papež už na začátku května navštíví další balkánské země – Bulharsko a Makedonii.

V rámci třídenního programu v Rumunsku papež vedle Bukurešti zavítá například do města Iasi nebo mariánské svatyně Sumuleu Ciuc. Rumuni se převážně hlásí k pravoslaví, katolíci tvoří asi pět procent obyvatelstva, jde převážně o etnické Maďary. Františka zanedlouho čeká cesta na Světové setkání mládeže v Panamě, v únoru se má zúčastnit mezináboženského setkání ve Spojených arabských emirátech a na konci března navštíví další převážně muslimskou zemi, severoafrické Maroko.

Po odchodu bývalého mluvčího Grega Burka na konci roku Vatikán nově organizuje své tiskové středisko. Ředitel mediálního úřadu Paolo Ruffini určil Francouzku Romildu Ferrautovou hlavní poradkyní Gisottiho, jehož papež dočasně pověřil službou mluvčího. Asistenty se stanou americká řeholnice Bernadette Reisová a Peruánec Raul Cabrera Perez, kteří dosud pracovali pro internetový portál Vatican News. Ferrautová působila ve francouzské sekci vatikánského rozhlasu a podílela se na službě pro média během posledních biskupských synod.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony