Bratři z Taizé v Rumunsku slaví Velikonoce podle juliánského kalendáře

Bratři z Taizé v Rumunsku slaví Velikonoce podle juliánského kalendáře
28. dubna 2016 Události Autor: Mariana Ambrožová

Do rumunské Bukurešti včera společně se 150 mladými lidmi připutoval převor komunity Taizé bratr Alois, který tam s pravoslavnými křesťany oslaví Velikonoce podle juliánského kalendáře. Jeho návštěva navazuje na půl století trvající vzájemné kontakty mezi komunitou a pravoslavnou církví v Rumunsku.

Církevní představitelé Rumunska mělli možnost se do Taizé vypravit v šedesátých letech. Později tuto zem diskrétně navštěvovali bratři z komunity i mladí dobrovolníci. Setkání s křesťany i představiteli různých církví byla znameními solidarity pro lidi, kteří neměli možnost vcestovat a kvůli víře byli často pronásledováni.
Bratr Roger, zakladatel komunity Taizé, se do Bukurešti vydal v lednu roku 1990. Setkal se tehdy s patriarchou Teoctistem a dalšími církevními představiteli.
Komunita Taizé pořádá v poslední době poutě do různých pravoslavných společenství každý rok, v minulých letech mladí lidé tímto způsobem zavítali do Moskvy, Minsku, Kyjeva nebo Istanbulu.

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony