Papež se zúčastní mezináboženského setkání v Emirátech

Papež se zúčastní mezináboženského setkání v Emirátech
6. prosince 2018 Události Autor: Filip Breindl

Poprvé v dějinách zavítá hlava katolické církve do Spojených arabských emirátů. Vatikán dnes oznámil, že papež František od 3. do 5. února 2019 podnikne třídenní cestu do této země, a to na pozvání korunního prince Muhammada bin Zayida Al-Nahyana a místní katolické komunity.

Motto papežovy cesty vychází z modlitby svatého Františka - učiň mě, Pane, nástrojem svého pokoje - a odkazuje na mezináboženská setkání v Assisi. V emirátech se uskuteční další z nich na téma lidského bratrství. Františkův pobyt má stejně jako loňská návštěva Egypta zdůraznit význam, který přikládá mezináboženskému dialogu, uvedl vatikánský mluvčí Greg Burke.

Katolická církev v emirátech působí jako apoštolský vikariát vedený původem švýcarským biskupem Paulem Hinderem z řádu kapucínů. Podle odhadů má asi milión věřících převážně z řad přistěhovalců z Filipín, Indie a dalších zemí.

Cesta na Arabský poloostrov je zatím třetím naplánovaným výjezdem papeže Františka v příštím roce, který Vatikán oficiálně potvrdil. V lednu se zúčastní Světového setkání mládeže v Panamě, na konci března pak zavítá do severoafrického Maroka. Podle církevních představitelů z Rumunska se také chystá Františkova cesta do balkánských zemí, dosud ale nebyla potvrzena.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony