V Novém Hrozenkově vznikl nový charitativní dům pro terénní služby

V Novém Hrozenkově vznikl nový charitativní dům pro terénní služby
16. září 2020 Události Autor: Anna Janošková

Olomoucký arcibiskup Jan Graubner dnes slavnostně požehná nově vzniklý charitativní dům v Novém Hrozenkově zřizovaný Charitou Svaté rodiny. Má sloužit především pro terénní služby, jako jsou pečovatelské služby, osobní asistence nebo sociální rehabilitace a poradna. Ty mohou využít novohrozenkovští  občan, ale i obyvatelé v celém údolí Vsetínské Bečvy.

Lidé bydlící od Velkých Karlovic až po Hovězí mohou ode dneška využívat nově otevřený charitativní dům pro terénní služby. Charita Svaté rodiny rozestavěný dům koupila a zrekonstruovala ho do podoby, kterou má dnes.

„Poskytujeme pečovatelskou službu celý rok, od šesté hodiny ráno do devíti večer. Snažíme se požadavky plnit do maximálně dvou dnů,“ řekla Proglasu ředitelka Charity Svaté rodiny Danuše Martinková. Kapacita domu je 13 stálých lůžek a 10 míst v denním stacionáři. Podle ředitelky Martinkové mají přednost především senioři a lidé s nějakým handicapem, kterým se doposud nedostalo žádné péče. „Nechceme nikoho diskriminovat ani segregovat žádnou ze sociálně znevýhodněných skupin,“ řekla Martinková.

Projekt s celkovým rozpočtem 19 milionů korun pomohly financovat například Lesy augustiniánského nebo Arcibiskupství olomoucké.