Charita v Červeném Kostelci otevřela denní stacionář

Charita v Červeném Kostelci otevřela denní stacionář
11. června 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Královohradecký biskup Jan Vokál dnes dopoledne celebroval slavnostní mši svatou v Červeném Kostelci při příležitosti zahájení provozu denního stacionáře pro seniory a zdravotně postižené klienty.

Jedná se o  první etapu centra denních a terénních služeb provozovaných Oblastní charitou v Červeném Kostelci. Druhá fáze výstavby dnes započala poklepáním základního kamene. Do konce příštího roku by se tak mělo středisko rozšířit ještě o zázemí pro mobilní hospic, ambulanci pro léčbu bolesti a půjčovnu zdravotnických pomůcek. 

Denní stacionář, který se dnes otevřel, bude sloužit nejdříve osmi klientům. Ředitel charity v Červeném Kostelci Miroslav  Wajsar ale předpokládá, že v součtu jej bude využívat několik desítek lidí.

Stacionář budou využívat především osamělí klienti a ti, o které se během pracovní doby nemohou starat jejich blízcí. Kromě základních služeb na ně budou čekat i aktivizační programy a budou mít také příležitost se potkat se svými vrstevníky. Součástí služeb je i dovoz a odvoz do stacionáře,” popisuje Miroslav Wajsar v čem klientům nově otevřený stacionář pomůže.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony