V Česku začaly Mezinárodní dny proti rasismu

V Česku začaly Mezinárodní dny proti rasismu
20. března 2023 Události Autor: Laura Hájková

Na zítřek připadá Mezinárodní den boje proti rasismu a rasové diskriminaci. V Česku zároveň dnes začali Mezinárodní dny proti rasismu. U této příležitosti organizuje několik akcí až do 8. dubna Českobratrská církev evangelická, která chce připomínat, že diskriminace a vylučování menšin má dopad na celou společnost. Ve vysílání Proglasu o tomto tématu promluvil celocírkevní evangelický kazatel pro humanitární aktivity, menšiny a lidi sociálně vyloučené Mikuláš Vymětal.

Podle Vymětala je rasismus celosvětový a týká se tedy i Česka. Proto bychom se měli bavit o tom, jak ho omezovat a co proti němu dělat. „Člověk se může s někým spojit, překonat svou vnitřní bariéru a uspořádat nějakou akci. Mezinárodní dny proti rasismu jsou právě o takových drobných akcích,“ uvedl Vymětal a dodal, že lidé mohou třeba oslovit svého faráře s prosbou, jestli by si vzal boj proti rasismu jako téma své bohoslužby. V Bibli je totiž proti rasistických pasáží několik, mimo jiné o stvoření člověka k Božímu obrazu.

Zájemci mohou kompletní harmonogram všech událostí po celé republice, včetně bohoslužeb, přednášek nebo koncertů, nalézt na stránkách protirasismu.e-cirkev.cz.

Záznam rozhovoru, který připravil Pavel Smolek a vedla Alena Šedivá, si můžete poslechnout ze záznamu