Tříkrálová koleda získala charitním službám desítky miliónů korun

Tříkrálová koleda získala charitním službám desítky miliónů korun
11. ledna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Závěrečné dny má před sebou letošní Tříkrálová sbírka. Místní charity už sčítají dary, které lidé věnovali koledníkům na rozvoj služeb pro potřebné lidi v nouzi – průběžná částka činí přes 45 miliónů korun a ještě zbývá úředně rozpečetit více než 60 procent pokladniček.

Jedním z projektů podporovaných z Tříkrálové sbírky v Brně je Domácí hospic svaté Lucie. Vytváří zázemí pro péči o nevyléčitelně nemocného člověka v prostředí jeho domácnosti. V Brně funguje rok a půl. "Samozřejmě potřebujeme spoustu věcí, zdravotnické vybavení a další materiál, se kterým naše sestry jezdí za pacienty. Jedná se třeba také o vybavení sloužící pro uchovávání opiátů, které musí být v trezoru. Jsou to různé položky, které můžeme hradit z této Tříkrálové sbírky," popisuje vrchní sestra Domácího hospice sv. Lucie Jitka Sedláková. Ve prospěch této charitní služby se tuto neděli v kostele svatého Vavřince v Brně-Řečkovicích. Jako host vystoupí herečka a zpěvačka Radka Coufalová z Městského divadla Brno, která se stala patronkou domácího hospice.

Podle ředitele Diecézní charity Brno Oldřicha Haičmana by Tříkrálová sbírka měla být znamením solidarity. "Přál bych si, aby tato sbírka i celá charita sjednocovala. Vidíme v poslední době v naší zemi a možná i v církvi určité rozdělení, jsou tam mnohé názory a každý, kdo má jiný názor, je považován za nepřítele. Tříkrálová sbírka jako jeden z pilířů charitního díla je platformou sjednocení," uvažuje ředitel charity a své přání uzavírá: "Chceme nést tu vánoční radostnou zvěst a pozvat všechny lidi, aby se podíleli nejen na Tříkrálové sbírce, ale i na charitní práci. Aby vnímali, že pomáhat bližnímu je naprosto běžná součást lidského života," uzavírá Oldřich Haičman.     

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony