Biskup Nuzík v Prostějově požehnal tříkrálovým koledníkům

Biskup Nuzík v Prostějově požehnal tříkrálovým koledníkům
29. prosince 2018 Události Autor: Filip Breindl

"Oblečení koledníků je spojuje nejen s charitou, ale na prvním místě s Ježíšem narozeným v Betlémě. Povzbudil jsem je, aby se s tímto nebáli za lidmi jít, ale naopak aby je to těšilo," řekl Proglasu biskup Josef Nuzík. Při dnešní slavnosti v prostějovském kostele Povýšení svatého Kříže požehnal koledníkům nadcházející Tříkrálové sbírky z olomoucké arcidiecéze.

Biskup Nuzík dále řekl, že pokládá za důležité, když vyslání dobrovolníků Tříkrálové sbírky předchází požehnání. "Skutečně se nejedná pouze o sbírání prostředků pro chudé a trpící, ale je to spojeno s Vánoci, se zjevením Ježíše, který je stále živý. Nabádal jsem koledníky, aby na toto spojení nezapomínali," uvedl biskup. V olomoucké arcidiecézi se Tříkrálová sbírka v roce 2000 zrodila a dodnes na jejím území v republikovém srovnání dochází k největšímu zapojení koledníků, kteří shromažďují nejvyšší výtěžek mezi našimi diecézemi - letos 28 miliónů korun. "Rád bych poděkoval všem, kteří koledníky přijmou. Přál bych jim, aby objevili to, co neobjevil král Herodes, že ten, který přišel na tento svět, nás může obohatit. On se bál, že ho může ochudit, omezit, ale Ježíš narozený v Betlémě a pořád živý lidi obohacuje. Betlémská hvězda, která vedla tři mudrce, je pořád připravena skrze víru vést každého z nás. Ať to zakusí ti, kdo přijmou koledníky, originálním způsobem ve svém životě!" popřál biskup Nuzík.

Podle koordinátora Tříkrálové sbírky v olomoucké arcidiecézi Marka Navrátila se stále mohou hlásit lidé, kteří chtějí akci podpořit organizačně či jako vedoucí skupinek či koledníci. Doporučil, aby se v takovém případě obrátili na charitu v místě svého bydliště. "Myslím, že se v přípravách zatím vše daří. Děti se hlavně těší na zážitky, které mají přímo z toho koledování," popsal Marek Navrátil.   

NyníKoncert vážné a duchovní...
Skladba: Officium vespertinum - Psalmus138; Autor: Michna z Otradovic  Adam Václav; Dirigent: Hugo Robert; Soubor: Capella Regia
23:50Duchovní slovo
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Všimli jsme si
01:00Komorní hudba
02:00Z archivu vzdělávacích...

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony