Usmíření bude tématem Katolické charismatické konference

Tématem Katolické charismatické konference bude usmíření
2. května 2022 Události Autor: Adéla Wachtarzová

Letošním mottem Katolické charismatické konference je citát z druhé kapitoly Pavlova listu Efezským: "V Něm je náš pokoj..." Uskuteční se na brněnském Výstavišti od 6. do 10. července.

Zastřešujícím tématem konference bude usmíření. "Především se pokusíme přemostit ty hrůzné příkopy nesnášenlivosti, které se nastavily mezi lidmi v poslední době," přiblížila organizátorka Kateřina Lachmanová. "Program otevře přednáška Pavla Streža, který je obecenstvu konference známý, potom se budou střídat v přednáškách laici i kněží s různými tématy," dodala.

Změnou v letošním programu je zapojení společných modliteb ve večerních hodinách. "Bylo zvykem, že sobotní večer je modlitební, ale teď to bude každý den, pokaždé s jiným tématem," informovala organizátorka konference.

Na konferenci vystoupí také Milona von Habsburg, propagátorka iniciativy Mary´s Meals, která také působila na poutním místě Medjugorje v Bosně a Hercegovině, kde se podle některých vizionářů zjevuje Panna Maria. "Už léta je příznivkyní charismatické obnovy. Myslíme si, že by mohla dobře promluvit na téma šiřitelé pokoje, a co vlastně je poselství královny míru Medjugorje, které nám pasuje do celkové koncepce," shrnula Lachmanová.

Registrace na Katolickou charismatickou konferenci přes internet začala ve čtvrtek 28. dubna a potrvá do 26. června.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: V třicátém patře (2020); Interpret: Žák Martin; Album: Žák Martin: V třicátém patře (singl)
05:00Písně
05:27Myšlenka na den
05:30Písně
05:45Radio Vatikán
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony