K. Lachmanová představila program letošní Katolické charismatické konference

K. Lachmanová představila program letošní Katolické charismatické konference
1. června 2021 Události Autor: Eva Svobodová

Pořadatelé Katolické charismatické konference včera zveřejnili na facebooku akce program letošního ročníku. Ten se uskuteční online formou během jediného dne, a to 26. června. Na Proglasu jsme hovořili s Kateřinou Lachmanovou z organizačního týmu, která letošní podobu představila.

Program bude vysílat TV Noe, přičemž ho lze sledovat i přes Youtube. Zvláštní internetové vysílání či streamování dělat nebudeme,“ řekla Lachmanová a dodala, že nepůjde o celodenní nepřetržité vysílání, ale jednotlivé bloky.

Program pak souhrnně charakterizovala takto: „V 9 ráno začne přednáška P. Vlastimila Kadlece na motto konference „Můj Bůh září do mých temnot“. Následovat bude modlitba za lidi, kteří přenos sledují. Po pauze pak bude vysílání pokračovat předtočeným programem pro děti a před obědem divadelním představením Víti Marčíka. Po delší polední přestávce bude v 15:00 následovat kulatý stůl na téma Co je nového v charismatické obnově. Budu tam já jako bývalá koordinátorka Hnutí charismatické obnovy a Pavla Petrášková jako koordinátorka nová. Kromě toho bude přítomný redemptorista P. Jozef Mihok, který totéž dělá na Slovensku. V 18 hodin se bude vysílat mše z kostelíka sv. Václava v Ostravě, který stojí vedle studia TV Noe. Bude ji mít P. Lumír Tkáč, který na charismatické konference pravidelně jezdí. A ve 20 hodin bude následovat Večer chval z Chapelou, přenášený bude živě asi hodinu či hodinu a půl.“

Organizátoři vedle toho zvou věřící, aby vytvořili místní společenství či chválicí skupinky a prožili tak konferenci společně. K. Lachmanová to vysvětlila takto: „Když nemůžeme být na konferenci naživo, snažíme se lidi povzbudit, aby využili této možnosti. Zveme je, aby tam, kde byli zvyklí dělat modlitební společenství, se ten den sešli naživo. Mohou se modlit i před obrazovkou se živým přenosem. Anebo si program v televizi mohou nahrát, aby neměli pocit, že o něco přišli. Není ostatně ani nutné, aby se sešli přesně ten večer, ale třeba den před konferencí nebo po ní.

Podotkla také, že na přesnou podobu takového modlitebního večera nemá žádný „mustr“. „Lidé se mohou třeba zaměřit na letošní motto“. S odkazem na současnou pandemickou situaci pak K. Lachmanová řekla: „Mohli bychom taky zpracovat těžkou zkušenost, kterou máme zčásti za sebou a zčásti před sebou. Jak se jako lidé důvěřující Bohu máme k tomu všemu, co se děje, stavět.“

Foto: Vojtěch Hlávka, Člověk a víra

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

Regiony

Regiony