Synodální proces vytváří prostor k uchopení a prožití skutečných změn v církvi, říká P. Prokop Brož

Synodální proces vytváří prostor k uchopení a prožití skutečných změn v církvi, říká P. Prokop Brož
10. května 2022 Události, Synoda a synodalita Autor: Daniel Blažke

Diecézní fáze synodálního procesu v Česku se blíží k závěru, týmy analytiků dokončují závěrečné výstupy. Včera jsme Vám nabídli shrnutí z brněnské diecéze, před tím z českobudějovické. Do královéhradecké diecéze se podíváme v rozhovoru našeho tamního redaktora Martina Weisbauera s P. Prokopem Brožem, který je zároveň členem Národního synodního týmu.

Celý synodální proces v královéhradecké diecézi zajišťovalo 142 koordinátorů. Působili jak ve farnostech, školách či charitách, tak i na biskupství. "Synodální proces nám mohl poskytnout nové vhledy do života církve. Že my nebudeme odmítat problémy otázky zneužívání, otázky nastavení leadershipu v církvi atd. –⁠ to jsou všechno důležité věci, ale dokud jsme neobjevili otázku třeba misijního zápalu lidí, ochotu přijímat zodpovědnost přímo mezi námi lidmi ve farnosti, tak nám medializované otázky jen kloužou nad hlavou a nevíme, jak se k nim postavit," ozřejmil hlavní koordinátor synody v královéhradecké diecézi P. Prokop Brož.

Poslechněte si celý rozhovor:

 

NyníPísně
Píseň: Není to tak jak psali v knížkách (A wiac to nie je tak) (2001); Interpret: II. míza Vojty Zíchy; Album: II. míza Vojty Zíchy (demo)
05:40Radio Vatikán (slovenské...
05:57Myšlenka na den
06:00Dnešní evangelium
06:05Ranní chvály
06:20Duchovní slovo
06:25Ranní proud