Symfonici natočili dokument o dobročinné sbírce pro nemocnici svatého Karla Boromejského

Symfonici natočili dokument o dobročinné sbírce pro nemocnici svatého Karla Boromejského
19. ledna 2021 Události Autor: Jana Kuklová

Zaměstnanci Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK uspořádali při první vlně šíření koronaviru dobročinnou sbírku pro pražskou Nemocnici Milosrdných sester svatého Karla Boromejského. Nyní o této aktivitě natočili krátký dokumentární film. 

Snímek je možné zhlédnout na webových stránkách orchestru www.fok.cz a také na jeho sociálních sítích. Zdravotníci z obdarované nemocnice v něm objasňují, v čem jim pomáhají dva nové monitory vitálních funkcí zakoupené z výtěžku dobročinné sbírky. 

Tyto přístroje nemocnice v současnosti využívá na oddělení ARO při péči o pacienty s onemocněním covid-19. Sloužit jí budou ale i po skončení pandemie: “S nemocnicí jsme se na počátku sbírky domluvili tak, že si sami vyberou zařízení, které jim pomůže v aktuální koronavirové situaci, ale zároveň bude představovat i dlouhodobou investici na mnoho dalších let. Při předání přístrojů nám primář oddělení ARO vysvětlil, že se jedná o jedny z nejmodernějších monitorů vitálních funkcí, které jsou nyní k dostání,” objasnila ve vysílání Proglasu volbu k zakoupení těchto přístrojů obchodní ředitelka Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK Anna Bakošová.

foto: archiv

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony