Pražská nemocnice milosrdných sester se vrací k běžnému provozu

Pražská nemocnice milosrdných sester se vrací k běžnému provozu
26. listopadu 2020 Události Autor: Jana Kuklová

Nemocnice se v důsledku postupného rozvolňování protikoronavirových opatření začínají vracet k běžnému provozu. Provádět plánované neakutní operace může opět i Nemocnice milosrdných sester svatého Karla Boromejského v Praze. 

V současné době se v této nemocnici s koronavirem léčí 19 pacientů na samostatném vyčleněném oddělení a dva jsou napojeni na plicní ventilaci na jednotce intenzivní péče.

V kapacitní nouzi nemocnice podle zástupkyně hlavní sestry Hany Balvínové není a nebyla. Nadále se však personál musí přizpůsobovat situaci. „I naši zaměstnanci onemocněli covidem. Ale s nasazením dalších našich zdravotníků jsme situaci zvládli a personál se dokázal vždy vystřídat,” uvedla Hana Balvínová.

Nyní se lékaři z Nemocnice milosrdných sester svatého Karla Boromejského  domlouvají s pacienty na nových termínech zákroků. „Návrat do běžného provozu odhadujeme v rámci týdnů. Po ukončení pandemie se ale budeme muset soustředit na minimalizaci finančních ztrát. Současná situace nám totiž vytvořila zátěž, kterou si ještě nějaký čas poneseme na svých bedrech,” uvedla zástupkyně hlavní sestry Hana Balvínová.

NyníPísničky před svítáním
Píseň: Ta naše (2020); Interpret: Friedl Marian, Pasičnyková Sabrina; Album: Friedl Marian: 11 podob lásky
05:00Písně
05:57Myšlenka na den
06:00Písně
06:30Dnešní evangelium
06:35Ranní chvály
06:50Duchovní slovo

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony