Sněmovna znovu zdanění církevních náhrad neprojednala, chyběl premiér

Sněmovna znovu zdanění církevních náhrad neprojednala, chyběl premiér
2. listopadu 2018 Události Autor: Filip Breindl

Poslanci znovu přerušili jednání o komunistickém návrhu na zdanění finančních náhrad vyplácených církvím za majetek, který jim stát nevydal v restitucích. Poté, co předlohu doporučily schválit rozpočtový a ústavně-právní výbor, mají zákonodárci záležitost projednat během této schůze v druhém čtení.

Přestávku do konce jednacího dne si vyžádal poslanecký klub KDU-ČSL, který požadoval, aby se debaty účastnil premiér Andrej Babiš, který se z dnešního jednání omluvil. Chyběl i v úterý, kdy ze stejného důvodu rozpravu nechali přerušit poslanci TOP 09. Kritici pokládají dodatečné zdanění, s nímž nepočítají smlouvy mezi státem a církvemi, za protiústavní. Právní výbor proto navrhl odložit účinnost zákona na rok 2020. "Vzhledem k tomu, o jak zásadní dokument se jedná, že skutečně je třeba, aby zaznělo stanovisko premiéra této země. Touto změnou se můžeme dostat až do mezinárodní arbitráže," uvedl předseda poslanecké frakce KDU-ČSL Jan Bartošek. Sněmovna své jednání pro tento týden ukončila, schůze bude pokračovat od úterý a zatím se neví, kdy se bude jednat o uvedené předloze a jejím případném posunutí do závěrečného hlasování.

NyníHudební siesta
Skladba: Symfonie C-dur op. 10 č. 4 (1773) G. 523 - Allegro; Autor: Boccherini Luigi; Dirigent: Goritzki Johannes; Soubor: Německá komorní akademie Neuss
12:45Střípek poezie
12:50Hudební siesta -...
13:30Písničky k odpočinku
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Sváteční pohádka
14:38Písničky

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony