Voršilky zakončily generální kapitulu v Římě

Voršilky zakončily generální kapitulu v Římě
11. října 2019 Události Autor: Filip Breindl

„Globální komunita – jděme směrem k novému životu“. Takové téma určily sestry voršilky své generální kapitule, která po více než měsíčním trvání dnes skončila v Římě. Navazuje na ni pouť k hrobu zakladatelky řádu, svaté Anděly Mericiové, v italské Brescii.

Zástupkyně řehole ze čtyřicítky zemí zvolily novou generální představenou, Australanku Susan Floodovou. Z Česka se kapituly účastnily sestry Anděla Slezáková a provinciální představená Marie Anna Linhartová. Proglasu řekla, že za důležitý impuls pokládá ten, který zazněl od papeže Františka při audienci udělené voršilkám: "V něm jsme dostaly Boží pozvání podstoupit novou misijní výzvu, volbu, když nás vyzval, aby se změnily naše zvyky, životní styl, plány, naše struktury, aby se více zaměřovaly na poslání a snahu vyjít k druhým lidem," popsala sestra Marie Anna svůj dojem ze slov papeže Františka, který členkám řehole působící ve školství zdůraznil, aby pomáhaly výchově ke kritickému myšlení a hodnotovému zrání.

Impulsy vzešlé z generální kapituly mají rozpracovat členky jednotlivých provincií. "V každé provincii by měla proběhnout provinciální konference, na které bychom měly za pomoci podobného procesu, který jsme tady zažily, najít výzvy konkrétně pro naši oblast, naše školy, komunity, náš apoštolát, a nějak se to snažit vtělit a žít," vysvětluje provinciální představená z České republiky a dodává: "Určitě budeme muset začít samy u sebe, u našeho obrácení a naslouchání Pánu."