Všimli jsme si: Kurdové v tureckém ohrožení

Všimli jsme si: Kurdové v tureckém ohrožení

Pořad v souvislostech


Kurdové pod tureckou ofenzívou
Audioarchiv
30. října 2019 Všimli jsme si Autor: Filip Breindl

Jak se turecká vojenská operace v severovýchodní Sýrii dopadá na život tamních převážně kurdských obyvatel, jak vnímat různé politické souvislosti a jaký další vývoj očekávat, jak vše prožívají Kurdové v České republice – těmto a dalším otázkám se budeme věnovat v pořadu Všimli jsme si na Radiu Proglas.

Hostem ve studiu bude Filip Habrman, spolupracovník Diecézní charity Brno, která s podporou ministerstva zahraničí buduje kliniku v Sinžáru v iráckém Kurdistánu v sousedství nynější vojenské operace. Spojíme se také s novinářkou Markétou Kutilovou, která se spolu s kolegyní Lenkou Klicperovou dění v oblasti dlouhodobě věnuje a počátek turecké ofenzívy sledovala na místě. Na některé politické souvislosti a na vývoj turecké společnosti jsme se ptali turkologa a bývalého českého velvyslance v této zemi Tomáše Laněho a zazní i rozhovor s Martinem Karimem z Kurdského občanského sdružení v Česku.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  7 C-dur pro flétnu a kytaru - Allegro; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony