Kněží-fotbalisté před domácím publikem míří k nejlepšímu umístění v historii

Kněží-fotbalisté před domácím publikem míří k nejlepšímu umístění v historii

Pořad v souvislostech


Kněží o evropský fotbalový titul
Audioarchiv
18. února 2020 Všimli jsme si, Události Autor: Filip Breindl

Poprvé skončí čeští kněží v první desítce evropského mistrovství v malém fotbalu. Rozhodly o tom včerejší zápasy před domácím publikem v Říčanech u Prahy - ve skupině těsné porážky s favorizovanými týmy z Maďarska (1:2) a Portugalska (0:1), vítězství nad Kazachstánem 2:0 a bezbranková remíza s Itálií, v další fázi pak výhra nad Rakouskem 3:2, po níž se Češi kvalifikovali do utkání o konečné deváté místo.

"Prožíváme nesmírnou radost, tohle je historický úspěch," prohlásil po skončení úvodního hracího dne P. Jaroslav Knichal, hlavní armádní kaplan a jeden z hráčů českého týmu. Pochválil také diváckou kulisu v Říčanech: "Každý zápas jsme měli jednoho hráče navíc, publikum bylo úžasné. I rozhodčí, kteří přišli pískat z Fotbalové asociace ČR, byli mile překvapeni tou kulisou, kterou tu diváci vytvořili nejen nám, českému týmu, ale všem, kteří tu hráli," popsal Jaroslav Knichal. Celé dění kolem kněžského šampionátu si pochvaloval i starosta Říčan Vladimír Kořen: "Myslím si, že to zde zanechá dlouho pozitivní ohlasy, jsem rád, že toto mistrovství podařilo zorganizovat. Silně tím žila celá farnost i pražské arcibiskupství," uvedl starosta.

Právě do hlavního města se teď program kněžského mistrovství ve futsalu stěhuje. Po středečním volném dni věnovaném prohlídce pamětihodností, například Strahovského kláštera, ve čtvrtek účastníci turnaje oslaví mši s kardinálem Dominikem Dukou v pražské katedrále a poté nastoupí v hlavním městě k duelům o konečné umístění.

Jedná se o 14. ročník tohoto šampionátu, předchozí proběhl loni v Černé Hoře. Český tým se mistrovství účastní od roku 2016, kdy se konalo na východním Slovensku. V posledních letech spolupracuje s trenérem Markem Vomáčkou, bývalým fotbalistou s ligovou zkušeností a farníkem z Českého Brodu. "Odehrál jsem docela dost zápasů na ligové i mezinárodní úrovni, byl jsem v juniorské reprezentaci, ale nikdy jsem neměl takové emoce jako teď s kluky. Moc jsem jim to přál a nejraději bych odnesl balón do branky," glosoval Vomáčka své emotivní koučování.

Podrobně se budeme evropskému šampionátu kněží věnovat v pátečním pořadu Všimli jsme si od 9 hodin.

 

 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony