Proti Portugalcům či Maďarům - těžký los pro kněžský fotbalový tým

Proti Portugalcům či Maďarům - těžký los pro kněžský fotbalový tým
10. prosince 2019 Události Autor: Filip Breindl

Obhájce titulu Portugalsko nebo silné Maďarsko, které loni nad Českem zvítězilo - takové soupeře určil dnešní los na pražském arcibiskupství domácímu kněžskému týmu, který bude na konci února hostit evropský šampionát v halovém fotbalu. "Je to důkaz, že jsme nepodváděli, protože takovou skupinu si člověk jenom tak nevymyslí," komentoval to s úsměvem P. Marek Hric, jenž se chystá na své páté mistrovství. 

Zápasy proběhnou 18. a 20. února 2020 v Praze a Říčanech. Ve skupině D český výběr dále čekají týmy Itálie a Kazachstánu. "S nimi už máme lepší bilanci a pokud chceme na turnaji myslet na dobrý výsledek, nemůžeme s nimi prohrát," uvádí Marek Hric z farnosti Ostrov na Karlovarsku.

Mezi 18 mužstvy se objeví i mezinárodní výběr z Říma - probíhají jednání, aby mohl vystoupit pod vatikánskou vlajkou. Organizačně si turnaj vzala na starosti orelská jednota. Kněží z našich diecézí dosud na evropských turnajích nepostoupili do závěrečných bojů o medaile. "Chceme se umístit co nejlépe, pokud možno se pokusit o postup ze skupiny, což ale bude těžké, protože bychom museli skončit nejhůř do druhého místa. Každopádně umístění kolem 10. místa a lepší by pro nás bylo úspěchem," hodnotí otec Marek před turnajem, na kterém bude český tým hrát v domácím prostředí. Jako hostitel připravuje doprovodný program zaměřený na poznávání Prahy, vzájemné seznámení a společné slavení bohoslužeb.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony