Fotbalové klání českých a moravských kněží skončilo remízou

Nikdo nejede stovky kilometrů, aby prohrál, říká kněz po remizovaném fotbalovém zápase
28. května 2019 Události Autor: Hana Kašpárková

Že není fotbal hra pro slečinky, se dnes mohli přesvědčit diváci fotbalového klání mezi českými a moravskými kněžími ve středočeských Říčanech. Ve zpočátku deštivém  utkání, protkaném tvrdými, avšak přátelskými souboji, nakonec kněží obou stran uhráli remízu.

Ještě za deště začalo letošní fotbalové klání mezi kněžími z Čech a Moravy. Už ve čtvrté minutě se po brance konžského misionáře a verbisty Georgese Monda působícího v Kolíně ujali vedení Češi, o tři minuty později však moravští duchovní skóre dorovnali, a to zásluhou Pavla Römera z Lanžhotu. Druhou branku v pětadvacáté minutě umístil po přihrávce místního říčanského faráře českobrodský farář Martin Sklenář a o pět minut později přidal ještě jeden gól. Ve druhém poločase moravští kněží dotáhli soupeře dvěma góly – skórovali Petr Kaňa z Olomouce a bývalý vojenský kaplan Pavel Ruml. Pouhé čtyři minuty před koncem se vedení ujali poprvé Moraváci, a to brankou olomouckého dominikána Metoděje Němce. Češi ale srovnali v 89. minutě, kdy potřetí za hru skóroval o. Martin Sklenář. Klání tak skončilo nerozhoně 4:4.

„Dramatických momentů byla spousta, protože fotbal není hra pro slečinky, je to pořádná hra! Krásný souboje, osobní nahrávky. Zaplaťpánbůh máme my Češi Martina Sklenáře, který dal dneska tři góly. Souboje jsou přátelské, ale i bojové, protože nejede nikdo stovky kilometrů, aby prohrál,“ vylíčil Proglasu nadšeně otec Konstantin Petr Mikolajek z domovské farnosti Říčany.

Čeští a moravští kněží se scházejí ke kopané dvakrát ročně. „Ten fotbal je až skoro na druhém místě. Je to o přátelství, o setkání. Všichni se sejdeme na fotbal a potom máme společnou večeři, grilování, nějaké to pivečko, zeleninka k tomu. Je to o přátelství a po hře je už jedno, kdo je z Moravy a z Čech,“ uzavřel duchovní.