Prodej vánočních ozdob a dekorací pomáhá onkologickým pacientům

Prodej vánočních ozdob a dekorací pomáhá onkologickým pacientům
8. prosince 2022 Události Autor: Nikola Samcová

Liberecké Centrum Amelie získalo v charitativní sbírce vánočních ozdob a dekorací rekordní množství darů. Výtěžek z jejich prodeje pomůže onkologickým pacientům a jejich rodinám. Benefiční prodej začíná zítra a potrvá do 15. prosince, a to v obchodním centru Forum Liberec.

„Veškeré peníze půjdou na zajištění služeb klientů, jako například pomoc s vyřízením důchodů, nemocenských či dalších sociálních dávek, služby psychologa či aktivity jako plavání nebo zdravotní cvičení, které jim umožní návrat zpět do života, a které by si sami nemohli dovolit,“ sdělila koordinátorka akce Petra Kuntošová. Sbírka vánočních předmětů pro veřejnost začala v říjnu a trvala do konce listopadu. Akce se koná počtvrté, za předchozí ročníky se podařilo získat přes sto tisíc korun. Podle Kuntošové podpora s každým rokem roste: „Sešlo se nám přes 2,5 tisíce předmětů s vánoční tematikou. Ve srovnání s předchozími lety je to až nečekaný nárůst. Například minulý rok stačilo ze sběrného místa v liberecké knihovně odnášet darované ozdoby postupně v ruce a letos se dvakrát musel pro jejich převoz do Centra Amelie použít automobil. Za tuto úžasnou solidaritu s nemocnými a počet darovaných ozdob moc děkujeme všem lidem a firmám, které se do sbírky zapojili. Zároveň moc děkujeme všem dobrovolníkům, kteří se ve svém volném čase zapojí do prodeje vánočních ozdob.“

Při benefičním prodeji těchto předmětů si mohou kupující nejen za výhodnou cenu zútulnit domov, ale hlavně podpořit i nemocné s rakovinou. „Získané peníze nám pomohou v této náročné době s udržením bezplatných služeb pro klienty. Podpora psychologa či pomoc sociálního pracovníka je pro nemocné a jejich rodiny neméně důležité jako vlastní léčba nemoci,“ vysvětlila Kuntošová. Minulý rok podle ní vybralo při sbírce centrum téměř 70 tisíc korun. „Snad budeme letos stejně úspěšní,“ doufá koordinátorka.

Centrum Amelie je otevřeno dvakrát v týdnu, v úterý a čtvrtek od 9 do 12 hodin, v prostorách Krajské nemocnice Liberec. Onkologicky nemocní i jejich blízcí se mohou na pracovníky centra obracet osobně, telefonicky 608 458 277 i e-mailem liberec@amelie-zs.cz. Více informací o organizaci a jejích aktivitách naleznou zájemci na webu.