Přípravné týmy pracují se zápalem, popisuje poslední dny před zahájením organizátorka

Přípravné týmy pracují se zápalem, popisuje poslední dny před zahájením organizátorka
5. srpna 2022 Události Autor: Adéla Šimoníková

Přípravy Celostátního setkání mládeže vrcholí. V těchto dnech se do východočeské metropole sjíždějí organizační týmy, které chystají program a zázemí pro přibližně tři a půl tisíce účastníků. Ti do sem dorazí příští úterý, kdy událost startuje. Na Proglasu jsme hovořili se sekretářkou CSM Danielou Švecovou. 

Počet dobrovolníků se stále navyšuje. V současné chvíli je jich asi 150. Organizátoři však počítají s tím, že koncem přípravného týdne by jich mohlo být přes 500. "Prací je to opravdu mnoho. Ale z těch hlavních je to například stavba podia, připrava občestvovacích stánků, přebírání ubytovacích prostor nebo tisk stravenek. I režie a hudba pilně zkouší. Je toho mnoho, všechno ani nejde vyjmenovat," řekla v živém rozhovoru pro Proglas sekretářka CSM v Hradci Králové Daniela Švecová.  

Na setkání je stále možné se přihlásit. Buďto jako dobrovolník, nebo účastník. Více informací najdete na webových stránkách www.celostatnisetkanimladeze.cz. "Atmosféra je tu velmi přátelská. Na přípravných týmech jde vidět, jak krásně pracují se zápalem. Když mají chvilku volna, tak si navzájem pomáhají," komentuje Švecová. 

Celý rozhovor s Danielou Švecovou, který vedla moderátorka Alena Šedivá, je možné přehrát zde: