Papež valdenským: Odpusťte nám ve jménu Ježíše Krista

Papež valdenským: Odpusťte nám ve jménu Ježíše Krista
22. června 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Dnes končí dvoudenní návštěva papeže Františka v Turíně.  Pastorační cestu vykonal Svatý otec při příležitosti mimořádné výstavy Turínského plátna a dvoustého výročí narození sv. Jana Boska.

Jako první z papežů promluvil František ráno v chrámu reformovaného společenství valdenských. Největší italskou protestantskou církev během ekumenického setkání poprosil o odpuštění minulých křivd a o modlitbu. "Ve jménu katolické církve vás žádám o odpuštění za nekřesťanské postoje a chování, dokonce za nelidské postoje a chování, které jsme během dějin vůči vám zastávali," uvedl papež ve své řeči. Připomněl v ní také současnou spolupráci katolické a valdenské církve.
"Byli jsme velmi překvapení, že by se toto setkání mělo konat v našem chrámě. Vaše návštěva je pro nás velkým povzbuzením, doufáme, že je dalším krokem k ekumenismu v Turíně," přivítal papeže pastor Paolo Ribetto.

Návštěvu Turína zakončí papež František soukromě se svými příbuznými z Piemontu.

NyníKomorní hudba
Skladba: Sonáta op. 1 č.  4 a-moll pro flétnu a kytaru - Adagio; Autor: Händel Georg Friedrich; Sóla: Jurkovič Miloš - flétna, Zsapka Jozef - kytara
02:00Křesťan a svět
02:26Písně
03:00Folklorní okénko
04:01Písničky před svítáním
04:45Jitro s dechovkou
05:00Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony