Papež přijede, ujišťuje irácká vláda

Papež přijede, ujišťuje irácká vláda
18. února 2021 Události Autor: Filip Breindl

Návštěva papeže Františka v Iráku se za dva týdny uskuteční, potvrdil náměstek ministerstva zahraničí Nizar Al-Khair Allah. Dementoval tak zprávu irácko-egyptské televize Al-Bagdadia, podle níž se má cesta Svatého otce odložit na neurčito s ohledem na bezpečnostní situaci a růst nákazy koronavirem v Iráku. Za nepravdivé označil toto tvrzení i zástupce apoštolské nunciatury v Bagdádu.

Představitel iráckého ministerstva zahraničí dále uvedl, že během setkání papeže Františka s velkým ajatolláhem Alim al-Sistáním v Nadžafu nedojde k podpisu žádné dohody ani společného prohlášení - reagoval tak na spekulace, že by se šíitský duchovní mohl připojit k deklaraci o lidském bratrství, kterou František podepsal při své předloňské návštěvě Spojených arabských emirátů spolu se sunnitským imámem Ahmadem al-Tajjibem.

Vatikán před časem zveřejnil oficiální program papeže Františka v Iráku od 5. do 8. března. Zahrnuje například návštěvu biblického Uru a také míst spojených s nedávným vyhnáním křesťanských obyvatel v době nadvlády Islámského státu - Mosulu, Karakoše a kurdského Erbílu, kam se řada křesťanských uprchlíků uchýlila.

foto: archiv

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony