Papež chce v Emirátech psát novou kapitolu mezináboženských vztahů

Papež chce v emirátech psát novou kapitolu mezináboženských vztahů
31. ledna 2019 Události Autor: Filip Breindl

Papež František zaslal videopozdrav do Spojených arabských emirátů, kam se v neděli vydá na třídenní návštěvu. Bude to historicky první papežská cesta do této země. František za její konání poděkoval panovnické rodině i hlavnímu imámovi káhirské univerzity Al-Azhar Ahmedu Al-Tayyibovi, který se podílí na uspořádání mezináboženského setkání v emirátech zaměřeného na lidské bratrství.

Papež nazval hostitelskou zemi jako místo, které se snaží být modelem soužití lidského bratrství a setkání mezi různými civilizacemi a kulturami – více než desetinu populace tvoří křesťané původem z Indie, Filipín a dalších zemí. "Jsem šťastný za tuto příležitost darovanou Pánem k napsání nové stránky v historii náboženských vztahů, která potvrdí, že jsme bratry a sestrami, i když jsme jiní. (...) Brzy se uvidíme, modlete se za mne," uzavřel papež své poselství.

V emirátech se setká s nejvyšším představitelem země Šejchem Khalifou bin Zayedem a s členy Muslimské rady starších, skupiny založené v roce 2014 z iniciativy káhirské univerzity Al-Azhar. Čeká ho také zmíněné mezináboženské setkání a v úterý návštěva katolické katedrály v Abú Zabí. V hlavním městě emirátů pak bude František sloužit mši na tamním stadiónu. Odhaduje se účast asi 130 tisíc lidí.

	

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony