Papež na Velikonoční pondělí: Kéž bychom měli odvahu žen

Papež na Velikonoční pondělí: Kéž bychom měli odvahu žen
13. dubna 2020 Události, Velikonoce Autor: Filip Breindl

Papež František při dnešní polední modlitbě zopakoval, že zůstává duchovně nablízku všem, které postihla pandemie koronaviru. Ve své promluvě připomněl odvahu žen z evangelia, které šly k hrobu a staly se prvními svědky Kristova vzkříšení – i tíhu současné situace pomáhají nést ženy v mnoha profesích i v rodinách, zdůraznil papež.

Zmínil některé profese ve zdravotnictví, sociálních službách a bezpečnostních složkách, ale i prodavačky v obchodě a "matky, sestry i babičky", které se svými blízkými zůstávají v karanténě. "Někdy jim hrozí, že budou vystaveny násilí v tom spolužití, které přináší příliš velkou zátěž. Modleme se za ně, aby jim Pán dal sílu a aby je naše společenství dovedlo podporovat s jejich rodinami," řekl papež. 

Dodal, že v modlitbách zůstává s regiony zasaženými nynější pandemií. "Myslím na všechny země, které jsou zasaženy koronavirem, některé silněji, například Itálie, Španělsko, Spojené státy, Francie... seznam je to dlouhý. Modlím se za ně všechny," ujistil František. S odkazem na evangelium velikonočního pondělí i svá předchozí slova o odvážných ženách současnosti v závěru promluvy vyzval: "Kéž nám Pán dá odvahu žen, abychom vždy kráčeli vpřed."

NyníPísně
Píseň: Orfeo (2021); Interpret: Canzoniere Grecanico Salentino; Album: Canzoniere Grecanico Salentino: Meridiana
08:00Na sobotní frekvenci...
09:00Pozvánky a písničky
10:00Zprávy Proglasu, počasí
10:05Písně
10:30Vonička pro milovníky...
11:00Barvínek

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony