Papež k případům sexuálního zneužívání: Se spravedlností může přijít zázrak uzdravení

Papež k případům sexuálního zneužívání: Se spravedlností může přijít zázrak uzdravení
5. října 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Představitelé francouzské katolické církve od roku 1950 sexuálně zneužili 216 000 dětí, většinou chlapců. Uvedla to dnes nezávislá vyšetřovací komise po několikaletém zkoumání.

Ve srovnání s celostátními francouzskými statistikami tvoří sexuální trestné činy spáchané představiteli církve asi čtyři procenta všech případů v zemi, uvedl šéf komise Jean-Marc Sauvé. Předseda francouzské biskupské konference, remešský arcibiskup Eric de Moulins-Beaufort, se jejím jménem obětem omluvil a přislíbil další preventivní opatření.

Papež František byl podle agentury Kathpress o situaci v zemi informován přímo francouzskými biskupy při jejich zářijové návštěvě Ad limina ve Vatikánu. Papežovy myšlenky jsou především s oběťmi a je vděčný za to, že poškození měli odvahu tyto činy ohlásit, sdělil dnes vatikánský mluvčí Matteo Bruni s tím, že Svatý otec se modlí, aby církev ve Francii našla způsob, jak tyto skutky odčinit. Vyšetřovatelé identifikovali kolem tří tisíc potenciálních pachatelů z řad kněží a řeholníků. Některé případy předali justici. "Papež v modlitbách svěřuje francouzský lid a zejména oběti Pánu, aby jim poskytl útěchu. Se spravedlností pak může dojít k zázraku uzdravení,“ uvedl Bruni.

Zdroj: CNA, Kathpress