Papež František se v pátek v Assisi setká s chudými

Papež František se v pátek v Assisi setká s chudými
8. listopadu 2021 Události Autor: Anežka Hlávková

Vatikán zveřejnil program cesty papeže Františka do Assisi, kde se má setkat s 500 chudými z několika zemí.

U příležitosti blížícího se Světového dne chudých, který připadá vždy na 33. neděli v mezidobí, tedy neděli před slavností Ježíše Krista Krále, se papež František v pátek vydá do Assisi – rodiště patrona chudých, svatého Františka. Podle zveřejněného programu se má v 9 hodin setkat s představiteli města a s nemajetnými Evropany, kteří mu mají darem předat plášť a hůl jako symboly svého assiského putování. Při setkání v bazilice Panny Marie Andělské v Porciunkule zazní svědectví šesti z nich – dvou Italů, dvou Francouzů, Španěla a Poláka. Svatý otec se má v poledne vrátit helikoptérou zpět do Vatikánu, zatímco chudé bude hostit na obědě místní biskup Domenico Sorrentino.

Jedno z nejvýznamnějších poutních míst Itálie navštíví i čeští a moravští biskupové, a to o den později, v sobotu 13. listopadu. Ti jsou od 8. listopadu v Římě na návštěvě Ad limina apostolorum (K prahům apoštolským), jíž mají podle kanonického práva vykonat každých pět let všichni katoličtí biskupové. V Assisi je na závěr cesty čeká společná bohoslužba v bazilice svaté Kláry.

Zdroj: Vatican News

NyníHudební siesta
Skladba: Koncert pro harfu, kytaru orchestr a continuo b moll - Larghetto; Autor: Händel Georg Friedrich; Dirigent: Vlček Oldřich; Sóla: Brabec Lubomír - kytara, Englichová Kateřina  - harfa; Soubor: Virtuosi di Praga
13:00Zprávy Proglasu, počasí
13:0513+
13:30Písně
13:45Dnešek v kalendáři
14:00Třikrát z Proglasu
14:30Písničky pro hezké...

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 15 a v 18 hodin

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony