Osmáci realizují dobročinný projekt Daruj a pomůžeš

Osmáci realizují dobročinný projekt Daruj a pomůžeš
2. července 2020 Události Autor: Anežka Hlávková

Charitativní projekt Daruj a pomůžeš realizují žáci třídy 8.A Základní školy Husova Brno. Jedná se o sbírku věcí pro Azylový dům Svaté Markéty a pro útulek Tibet. Lidé mohou nosit věci na Magistrát města Brna.

Kateřina Klumpnerová, žákyně 8.A ze Základní školy Husova v Brně, Proglasu představila třídní dobročinný projekt D&P. Společně se svými spolužáky realizuje charitativní box Daruj a pomůžeš.

D&P_box-magistrat

"Je to dobročinná sbírka pro ty, kteří to opravdu potřebují. Pomoc poputuje Azylovému domu svaté Markéty a pro útulek Tibet. Je to sbírkový box, který je rozdělený na dvě přihrádky, kde si lidé mohou vybrat, jakou charitu podpoří a komu vykouzlí úsměv na tváři," uvedla Kateřina. Projekt je vlastní celé třídy. Jak to bylo s původní ideou prozradila: "Tento projekt vznikl díky tomu, že naše třída byla vybrána do projektu Extra třída, což je projekt, který dává šanci žákům z různých škol zlepšit něco v jejich okolí. Celou ideu vlastně vymyslela moje spolužačka, a my jsme si ji jako třída odhlasovali a začali na ní pracovat."

Jedná se o sbírku věcí pro Azylový dům svaté Markéty a pro útulek Tibet. Jaké věci mohou lidé darovat?

"Azylový dům sv. Markéty by ocenil, kdyby lidé přispívali školní potřeby, hračky a různé dětské knihy. A útulek Tibet by ocenil, kdyby lidé mohli přispět různé ručníky, ložní prádlo, úklidové a prací prostředky, kapsičky pro kočky nebo třeba vlhčené ubrousky."

Kam mohou lidé věci nosit? A do kdy projekt potrvá?

"Náš projekt vlastně začíná 1. července a box bude umístěn u vrátnice na magistrátu města Brna na Malinovského náměstí a celý tento projekt bude probíhat do 14. července, kdy se věci vyberou z boxu a potom se půjdou předat těm charitám a organizacím."

Více o sbírce je k nalezení na FB stránkách projektu. Na fotce je box určený ke sběru věcí.

Box původně umístěný v areálu školy ZŠ Husova, nyní v budově magistrátu města Brna.

 

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony