Originální pojetí evangelizace - začíná Godzone tour 2019

Originální pojetí evangelizace - začíná Godzone tour 2019
18. listopadu 2019 Události

Slovensko dnes večer zažije první z pěti evangelizačních setkání v rámci tak zvané Godzone tour, která souvisí s tamním Týdnem Církve pro mládež.  Tří set členný tým dobrovolníků navštíví postupně Prešov, Poprad, Žilinu, Banskou Bystrici a Bratislavu, kam se dle organizátorů chystá i několik set lidí z Česka.

"Godzone tour je originální pojetí evangelizace spojené více prvky - hudebními, uměleckými. Jsou v něm zahrnuty různé formy tance a divadla. Cílem je, aby lidé vyslechli poselství evangelia o Ježíši Kristu a aby přijali víru spolu s Ježíšem do svého života," přiblížil Proglasu jeden z organizátorů Lukáš Valach. Hudební večery jsou určeny primárně mladým, ale pravidelně jej navštěvují všechny věkové kategorie. "Mnozí mladí lidé vezmou na akci i své rodiče, kteří pak odchází nadšení a povzbuzení. Často z těchtů večerů čerpají inspiraci do svého duchovního života," uvedl Valach.

Minulého ročníku se zúčastnilo přes 20 tisíc lidí. Letos organizátoři připravili pro zájemce z Česka i autobusová spojení na závěrečný večer, který se uskuteční 22. listopadu v Bratislavě. Bližší informace jsou k dispozici na webové stránce projektu a v pozvánce. O Godzone jsme psali již dříve zde.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony