Nemocniční kaplani po roce opět zasedají. Hlavním tématem je paliativní péče

Nemocniční kaplani po roce opět zasedají. Hlavním tématem je paliativní péče
30. září 2019 Události Autor: Kristýna Fuksová

Na Velehradě začalo každoroční setkání katolických nemocničních kaplanů. Celkem jich tam přijelo přes 90. Ústředním tématem je poskytování poslední péče umírajícím v nemocnici.  Zasedne také Valná hromada Katolické asociace nemocničních kaplanů v Česku.

"Důležité je pro nás to setkání, že můžeme sdílet své zkušenosti z praxe," řekl Proglasu nemocniční kaplan Ondřej Doskočil. Dodal, že na programu čtyřdenního setkání jsou také přednášky z praxe od různých odborníků. "Jde vlastně o jakési formační a vzdělávací setkání," dodal. Každým rokem účastníků akce přibývá. "Asociace sdružuje kolem 120 lidí - nemocničních kaplanů, dobrovolníků a laiků. Na Velehradě nás tento týden bude před 90," pochvaloval si Doskočil.

Jde o 15. ročník setkání organizovaného Katolickou asociací nemocničních kaplanů. Jeho součástí je tradičně i Valná hromada. Letošním ústředním bodem jednání je dohoda mezi Ministerstvem zdravotnictví ČR, Českou biskupskou konferencí a Ekumenickou radou církví o duchovní péči v nemocnicích, která vstoupila v platnost v červenci 2019. "Je to velmi důležitý dokument, protože je právně závazný a zároveň udává jasná pravidla pro vzdělávání kaplanů a kdo je může do nemocnic vysílat," okomentoval smlouvu Doskočil.