Vikář Jan Balík požehnal nemocniční kapli Na Bulovce

Na Bulovce byla otevřena zrekonstruovaná nemocniční kaple
14. června 2019 Události Autor: Jana Kuklová

V Nemocnici Na Bulovce byla 14. června otevřena zrekonstruovaná kaple Božího Milosrdenství. 

Nemocniční kapli, která Na Bulovce existuje už historicky, v pátek dopoledne posvětil a Božímu Milosrdenství zasvětil vikář Jan Balík. “Pražské arcibiskupství nyní investovalo do opravy prostoru, takže kaple má novou výzdobu a výmalbu,” popsala proběhlé změny mluvčí nemocnice Simona Krautová.

Na Bulovce v současné době působí pět kaplanů různých církví. “O jejich službu je velký zájem jak ze strany věřících, tak i nevěřících pacientů. Kaplani provázejí pacienty v jejich nemoci, naslouchají jim a vedou s nimi rozhovory,” přibližuje práci nemocničních kaplanů Krautová.

Kromě Nemocnice Na Bulovce kaplani působí i v dalších českých nemocnicích. V roce 2011 vznikla Asociace nemocničních kaplanů, která zajišťuje profesní podporu těm, kteří toto povolání vykonávají. Kromě toho v Česku působí také Katolická asociace nemocničních kaplanů.

Kaple Božího Milosrdenství se nachází v budově číslo 3, v přízemí, ve spojovací chodbě. Vždy ve středu v ní probíhá adorace a modlitby za nemocné. V pátek a v neděli se lidé mohou zúčastnit mše svaté. Prostor je mimo to určen také pro každého, kdo v areálu nemocnice potřebuje vyhledat klid k rozjímání a po domluvě je zde možné se setkat s kaplanem.