Mladí věnují svůj čas lidem na Broumovsku

Mladí věnují svůj čas lidem na Broumovsku
1. července 2015 Události Autor: Anežka Wiewiorková

Mší svatou s královéhradeckým biskupem Janem Vokálem dnes začíná  šestý ročník týdenní akce SummerJob, kterou pořádá katolické hnutí fokoláre. Přihlásilo se na něj na 150 mladých dobrovolníků, kteří budou zdarma pomáhat lidem ve východočeských Martínkovicích a okolí.

Během týdne pracují dobrovolníci na zahradách, stavbách, pomáhají s natíráním plotů či s vyklízením půd a sklepů. "Na účastníky nečeká jen práce, ale také zábava a modlitba," řekl broumovský děkan Martin Lanži. Zmínil třeba koncert kapely Mňága a Žďorp, divadelní inscenaci Čtvrtý svět nebo fotbalový turnaj."Den začíná mší svatou, pracuje se od půl desáté asi do půl páté," doplnil.

SummerJob má podle organizátorů ukázat, že i v dnešním světě lze pomáhat beze mzdy. Spoluprací s místními obyvateli se mladí lidé snaží vytvořit živé společenství v zanedbaném pohraničí. Cílem je tedy také navázání vztahů, k tomu přispívá mimo jiné kulturní program pro veřejnost, stojí na webu akce.

První tři ročníky akce se konaly na Manětínsku v Plzeňském kraji."SummerJob má ve svých pravidlech, že se na dané místo vrací třikrát," vysvětlil Lanži, proč jsou na Broumovsku dobrovolníci letos naposledy.

Fotografie: summerjob.naplno.net

NyníDuchovní slovo
Skladba: Vesperae minus solenne - Laudetur Jesus Christus; Autor: Černohorský Bohuslav Matěj; Soubor: Societas Incognitorum
23:58Půlnoční modlitba
00:00Hymna a chorál Svatý...
00:05Dopoledne s Proglasem
01:00Komorní hudba
02:00Křesťan a svět
02:26Písně

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony