Mladí se dnes setkali se svými biskupy

28. března 2015 Události Autor: Lucie Švestková

V  českých a moravských diecézích se tento víkend uskutečnila tradiční setkání mládeže s biskupy před květnou nedělí. Z rozhodnutí papeže Františka se účastníci zamýšleli nad úryvkem z Kristova horského kázání „Blahoslavení čistého srdce, neboť oni budou vidět Boha“.

„Je to vlastně diecézní oslava světového dne mládeže. Má to být radostné slavnostní setkání mladých lidí se svým biskupem. My víme, že biskup je nástupcem apoštolů, tedy on nese plnou pravomoc od Pána Ježíše, aby vedl, aby byl otcem diecéze. No a v té diecézi má mladé lidi nejrůznější orientace, jedni jsou františkáni, druzí z Opus Dei, třetí například z komunity Emanuel… A všichni ti mladí by se měli setkat okolo biskupa, spolu s ním oslavit to, že Pán Ježíš je má rád,“ vysvětlil smysl těchto setkání Ředitel sekce pro mládež České biskupské konference P. Jan Balík.

Dnes proběhl hlavní program ve všech diecézích kromě Ostravsko-opavské, kde se setkání uskutečnilo už před týdnem. Na některých místech pořadatelé připravili už páteční předprogram, často s určitým zaměřením: v Praze to byla modlitba Taizé, v Plzni a Litoměřicích venkovní křížová cesta, v Prostějově (Olomoucká arcidiecéze) večer s řeholníky a v Českých Budějovicích svědectví sestry Immaculaty Konvalinkové.

Sobotní část setkání nabídla mladým přednášky, svědectví, workshopy, diskuzní skupinky, katecheze i sportovní aktivity, divadelní představení nebo koncerty. V Litoměřicích měli mladí možnost navštívit také biskupskou rezidenci. Všechna setkání zakončily mše svaté s biskupy.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 19 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony