Pouť křesťanských médií 2021: Evangelizovat od srdce k srdci

Pouť křesťanských médií 2021: Evangelizovat od srdce k srdci
15. května 2021 Události Autor: Jakub Podešva

Na slavnostní mši svaté v brněnské katedrále Petra a Pavla se sešli zástupci křesťanského tisku, rozhlasu a televize v rámci poutě křesťanských médií. Konala se u příležitosti 55. světového dne sdělovacích prostředků, který připadá na neděli 16. května. 

Jeho letošním mottem jsou slova z první kapitoly Janova evangelia “Pojď a podívej se!” s podtitulem “Setkávat se s lidmi tam, kde jsou a jací jsou, jako základ komunikace”. Brněnský pomocný biskup Pavel Konzbul během bohoslužby vyzdvihl tři hlavní myšlenky tohoto poselství: “Za prvé je to výzva k terénní outdoorové žurnalisticeJak říká papež, takzvaně si prošlapat podrážky. Dále je to výzva k ostražitosti v prostředí digitálních technologií. A do třetice papež František vybízí k evangelizaci face to face, heart to heart, tedy od srdce k srdci, když říká: ‘Radostná zvěst evangelia se ve světě rozšířila díky setkání lidí tváří v tvář, od srdce k srdci.’” 

Podobným veršem se při své službě řídila bývalá šéfredaktorka Radia Proglas Marie Blažková, které pomocný biskup na konci mše pogratuloval k 70. narozeninám. “Když jsem se stala šéfredaktorkou, měla jsem ve svém šuplíčku taky jeden úryvek z Písma svatého: ‘Běda mi, kdybych neohlašoval evangelium.’ To byla moje motivace. A samozřejmě jsem milovala a miluju posluchače, své kolegy a to prostředí. Byla to velmi krásná léta mého života a dodneška sleduju, co se v Proglasu děje. Fandím všem poctivým křesťanským médiím a jejich pracovníkům a jsem vděčná, že s podporou čtenářů, posluchačů a diváků mohou přinášet radostnou zvěst,” komentovala dlouholetá zaměstnankyně 

Atmosféra redakce Proglasu oslovila i další poutníky, kteří si po mši mohli prohlédnout nové prostory Radia na Olomoucké ulici v Brně. “První, co jsem si říkala, bylo: ‘Nádhera.’ Ten prostor, hlavně ti milí lidé, to přijetí, opravdu moc pěkné,” popsala své dojmy editorka časopisu Immaculata Jitka Navrátilová. Jejího redakčního kolegu, bratra Bohdana Heczka, zaujala technická stránka vysílání: “Jsem rád, že jsem mohl vidět studia a třeba serverovnu, kde je těch kabelů opravdu moc. Fandím, ať to všem krásně vysílá jak technicky, tak obsahově.” 

Foto: Pavel Šaněk, Radio Proglas 

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony