Lidovci chtějí, aby Česko pomohlo právníkovi Asie Bibiové

Lidovci chtějí, aby Česko pomohlo právníkovi Asie Bibiové
4. prosince 2018 Události Autor: Filip Breindl

Představitelé KDU-ČSL chtějí, aby se vláda angažovala v pomoci Pákistáncům, kterým hrozí pronásledování po osvobození křesťanky Asie Bibiové, původně odsouzené k trestu smrti za údajnou urážku islámu. Naše úřady by podle lidovců mohly poskytnout útočiště Bibiové i jejímu právníkovi Saifu Mulúkovi, pokud o to projeví zájem. "KDU-ČSL počítá s tím, že v této věci budeme interpelovat předsedu vlády (Andreje Babiše) i ministry. Sám uvažuji o tom, že napíšu dopis předsedovi vlády a budu ho informovat i oficiálně," řekl Proglasu předseda strany Pavel Bělobrádek.

Podle něj současná iniciativa reaguje na Mulúkovo prohlášení ve sdělovacích prostředcích, ve kterém jmenoval Českou republiku jako zemi, v níž by mohl nalézt útočiště. Z Pákistánu tento muslimský právník odešel po osvobozujícím rozsudku nad Bibiovou, po němž vypukly nepokoje islamistů požadujících veřejné oběšení křesťanky. Radikálové vyhrožovali všem osobám zapojeným do rozhodnutí soudu. "Jsem přesvědčen, že bychom v této záležitosti měli být aktivní. Vláda by ho měla kontaktovat a případně mu nabídnout azyl. Jsem přesvědčen, že není sporu o tom, že je to oprávněné. Česká republika by si tím zlepšit své poněkud poškozené renomé," uvedl Bělobrádek.

KDU-ČSL chce, aby se vláda angažovala i v případě samotné Bibiové, která zatím nesmí opustit Pákistán. Útočiště jí už dříve přislíbily například Itálie, Francie či Španělsko.

Zprávy pro lidi dobré vůle

v 11, 13, 15 a 20 hodin.
V sobotu v 11 a 15 hodin, od 18 Zrcadlo týdne.

Pozvánky a informace z regionů ve všední den v 7.15, v sobotu od 9 hodin.

Regiony

Regiony