Křesťanka Bibiová se obává o bezpečnost své rodiny

Křesťanka Bibiová se obává o bezpečnost své rodiny
29. listopadu 2018 Události Autor: Alžběta Havlová

Pákistánská křesťanka Asia Bibiová se obává o bezpečí své rodiny. V rozhovoru s papežskou nadací Aid to the Church in Need to řekl Joseph Nadeem, který se o rodinu Bibiové stará od jejího zatčení v roce 2010. Informuje o tom vatikánský rozhlas.

„Bojíme se. V minulých dnech islamisté zapálili bránu u našeho domu. Stále dostáváme výhružné zprávy a několikrát jsme byli sledováni,“ řekl Nadeem, který se momentálně stará o její dvě dcery Eisham a Eishu.

"Jakmile byla Asie ozvobozena, museli jsme uprchnout," řekl Nadeem a dodal, že Bibiová i její manžel jsou na bezpečném místě chráněném vládou. Nemohou být však se svými nejmladšími dcerami, Eshou a Eisham. Právě proto se o ně stará rodina Josepha Nadeema.

Esha a Eisham dosud nepoznaly svou matku, většinu jejich života byla Asia ve vězení. Znají se pouze po telefonu, řekl Nadeem: "Při prvním telefonátu její dcery plakaly radostí."

Asie se podle Nadeema těši na setkání s nimi a doufá, že brzy opustí Pákistán i s celou rodinou.
 
Nadeem také vyjádřil obdiv Bibiové po tom všem, čím si prošla: "Je to neuvěřitelná žena, má silnou víru a neomezenou důvěru v Pána," řekl. "Může se to zdát zvláštní, ale je to ona, která nás v těchto těžkých časech podporuje a vyzývá nás, abychom neklesali na mysli."
 
Křesťanka Asia Bibiová byla v říjnu tohoto roku propuštěna na svobodu pákistánským soudem. Ve vězení za údajnou urážku Mohammeda strávila téměř osm let. Od té doby, co ji pákistánský soud propustil, čelí ona i její rodina nebezpečí útoku ze strany radikálních islamistů.