Korejci dovezli koronavirus do Svaté země, v části Itálie ruší bohoslužby

Korejci dovezli koronavirus do Svaté země, v části Itálie ruší bohoslužby

Nákaza koronavirem se objevila u devíti jihokorejských poutníků do Svaté země. Izraelské úřady vzaly do karantény 200 lidí, kteří byli se skupinou v kontaktu.

Dále pátrají po dalších osobách, jež se mohly s infikovanými cizinci setkat.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že se jednalo o církevní poutnickou výpravu, která navštívila řadu míst v Izraeli i Palestině. Židovský stát zpřísnil opatření proti šíření koronaviru, když zakázal vstup do země lidem, kteří v posledních dvou týdnech navštívili Čínu. O víkendu Izrael zadržel v Tel Avivu jiné jihokorejské letadlo a umožnil výstup pouze svým občanům, ostatní cestující se museli vrátit.

Severoitalské diecéze Milán, Benátky a Padova omezily kvůli šíření nákazy koronaviru v zemi veřejné bohoslužby, a to včetně liturgie Popeleční středy. Dočasně se také uzavřely církevní školy. Biskupství uvedla, že tímto opatřením reagují na nařízení italského ministerstva zdravotnictví a regionálních úřadů Lombardie a Benátska, aby nedocházelo k větším shromážděním. Věřící mají sledovat přenosy bohoslužeb v rozhlasu, televizi a na internetu. Církevní svatby a pohřby se mohou konat, ale jen za účasti nejužšího okruhu příbuzných. Kostely zůstávají otevřené k soukromé modlitbě, fungují také charitní služby pro lidi bez domova. V Padově a Benátkách opatření platí tento týden, v Miláně na neurčito. Tamní pomocný biskup Mario Delpini požádal o pochopení a vyzval věřící, aby na situaci nereagovali panikou a alarmismem.

zdroj: Kathpress, ČTK

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony