Uzdravený biskup a pomáhající charita - čínští křesťané a koronavirus

18. února 2020 Události Autor: Filip Breindl

Uzdraven v 98 letech - čínský katolický biskup Joseph Zhu Baoyu je podle agentury UcaNews dosud nejstarším pacientem, který se zotavil z nákazy koronaviru.

Jak jsme před časem informovali, biskup skončil v nemocnici s podezřením na nový typ infekce. Nyní došlo k jeho propuštění, protože lékaři nenašli v plicích žádné pozůstatky viru. Joseph Zhu Baoyu vedl na začátku století čínskou diecézi Nanyang. Předtím jako příslušník státem neuznaného katolického společenství zažil několik let vězení a pracovních táborů.

Finanční pomoc na nákup ochranných a dezinfekčních prostředků či zajištění lékařských vyšetření poskytla v souvislosti s koronavirem v Číně i tamní katolická charitativní organizace, jejíž činnost tamní vláda toleruje. Ředitel společnosti John Baptist Zhang vyzval celosvětovou církev, aby se přidala k této pomoci. Počátkem měsíce Vatikán daroval 700 tisíc jednorázových ochranných masek. Na nový koronavirus dosud v Číně zemřelo téměř tisíc devět set lidí a nakažených je už víc než sedmdesát tisíc.

zdroj: Kathpress, UcaNews, ČTK

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony