Bereme to vážně, ale nepanikaříme, říká o koronaviru rektor Nepomucena

Bereme to vážně, ale nepanikaříme, říká o koronaviru rektor Nepomucena

Většina případů nákazy novým typem koronaviru v Itálii se vyskytla v severních regionech, infekci ale úřady zaznamenaly i v oblasti hlavního města Říma. 

Česká papežská bohoslovecká kolej Nepomucenum přistoupila k hygienickým opatřením, která doporučila místní samospráva, uvedl rektor koleje P. Roman Czudek.

"Vedou k tomu, abychom dodržovali hygienické návyky, a pokud bude nějaký případ nachlazení, aby se to neléčilo jenom nějak doma, ale vyhledala se pomoc lékaře," popsal P. Czudek s tím, že se Nepomucenum orientuje i podle univerzit, kde čeští bohoslovci studují - školy zůstávají v provozu a kladou důraz na dodržování základní hygieny. V Nepomucenu je teď 12 českých bohoslovců, pět kněží a čtyři řeholní sestry. Pohyb po městě neomezili, ani je k tomu nikdo nevyzval. "Bereme to vážně, ale nehroutíme se z toho, není to přehnaný strach. Je to opatrnost, ale na univerzitu studenti chodí, i vyřizovat věci po městě," řekl rektor.

Na výskyt koronaviru v severní Itálii reaguje i tamní katolická církev, která v některých diecézích omezila či zcela zrušila veřejné bohoslužby. Biskupství v Bolzanu prozatím mešní program ponechává, zrušilo ale podávání eucharistie do úst, pozdravení pokoje při liturgii a používání svěcené vody.

zdroj: ČTK, Kathpress

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony