Kazatel papežského domu zveřejnil téma letošní adventní duchovní obnovy

Kazatel papežského domu zveřejnil téma letošní adventní duchovní obnovy
26. listopadu 2020 Události Autor: Eva Svobodová

Tradiční předvánoční exercicie se ve Vatikánu letos uskuteční po tři adventní pátky počínaje 4. prosincem. Informovala o tom Prefektura papežského domu. Duchovní cvičení určené pro kardinály, biskupy, řeholníky a pracovníky kurie včetně laiků povede papežský kazatel Raniero Cantalamessa, který o první adventní neděli od papeže obdrží kardinálský klobouk. 

Jak Cantalamessa oznámil serveru Vatican News, jeho exercicie se budou opírat o 12. verš žalmu 90: "Nauč nás počítat naše dny, ať získáme moudrost srdce," s podtitulem Pandemie: Příležitost k rozjímání nad několika nadčasovými pravdami. Kazatel papežského domu vysvětlil, že se v nich chce zaměřit na to, jak lze zužitkovat zkušenost s pandemií covidu v životě věřícího. Duchovní cvičení budou mít tři části:

  1. Všichni jsme smrtelní, „vždyť zde nemáme trvalý domov“.
  2. Život věřících nekončí pozemskou smrtí, neboť očekávají věčný život.
  3. Na naší planetě nejsme sami a opuštění, neboť „Slovo se stalo Tělem a přebývalo mezi námi“.

Exercicie se budou konat v papežském paláci v audienčním sále Pavla VI., který má kapacitu na sezení 6 tisíc osob. Bude zde tedy možné dodržet nutné rozestupy. Adventních duchovních cvičení by se měl tak jako jiné roky účastnit i papež František.

Zpravodajství na Proglasu

Zprávy pro lidi dobré vůle ve všední dny v 10, 13, 15 a 20 hodin; v sobotu v 10 a 15 hodin

Zrcadlo týdne v sobotu od 18. hodiny

13+ každý všední den krátce po 13. hodině

Regiony

Regiony